Mimo Slovenska, a predsa doma! Vo Wolfsthale.

Plánujete sa presťahovať a rozmýšľate, na akom mieste prežijete svoj život alebo aspoň nasledujúcich niekoľko rokov? Vo vašom záujme bude určite zvažovanie množstva kritérií. Budete potrebovať relevantné odpovede na veľa otázok súvisiacich s vybavovačkami rôzneho druhu. Sú to otázky kam konkrétne sa presťahovať, ako vybaviť papierovanie, aké sú na tom mieste podmienky pre rodinný život a podobne. My vám so všetkými odpoveďami pomôžeme hneď teraz! Kúpiť nehnuteľnosť v Rakúsku je ideálna možnosť. Všetky spomínané záležitosti vám pomôžeme ľahko vybaviť.

Bývanie v Rakúsku

Ruku na srdce, čo vás najviac zaujíma pri výbere nového bývania? Zaručene je to najmä lokalita a cena. Lokalita je rozhodujúca v tom zmysle, že tam, kam sa presťahujete, sa chcete cítiť čo najpríjemnejšie a najspokojnejšie. O to predsa ide, mať doma a v okolí nového bydliska „pohodu“. Cena je samozrejme podstatná tiež a na čo nesmieme zabúdať je dopravná dostupnosť, o ktorej sa v dopravnom servise každý deň napočúvame viac než dosť. Pokiaľ túžite bývať u našich rakúskych susedov, ale ste v strese z toho, ako to všetko oficiálne vybaviť, môžete si vydýchnuť. Je to naozaj jednoduché a nemáte sa čoho obávať.

Ľudia si dnes môžu vyberať zo širokej škály ponúk nehnuteľností. Najmä mladí ambiciózni ľudia, ktorí už pomýšľajú na spoločné bývanie a neskôr na založenie rodiny, stále častejšie hľadajú možnosti bývania za hranicami Slovenska. A častokrát si vyberú Rakúsko. Je totiž fantasticky situované vzhľadom na to, že domovina je stále nablízku, je tu možnosť nákupov v neďalekom nákupnom centre Parndorf či výletov do Viedne. Zároveň dáva na výber možnosti bývania vo viacerých pohraničných obciach, ktoré sú tiché, krásne čisté a aj keď za hranicami Slovenska, stále blízko rodného kraja.

Rodinné domy Wolfsthal

Za hranicami a predsa blízko

Jednou z výnimočných lokalít je dedinka Wolfsthal, ktorá leží len päť kilometrov od hraníc s Bratislavou. Táto malebná oblasť hraničí na severe s Dunajom. Medzi obcou a brehmi Dunaja sa rozprestiera široké pásmo lužného lesa, na západe hraničí s mestom Hainburg an der Donau. Smerom na juh a západ sa rozprestierajú výbežky Hainburgských vrchov, ktoré sú takisto husto zalesnené. Východne od obce sa nachádza štátna hranica so Slovenskom. Uznajte, nie je úžasné, vybehnúť si kedykoľvek do lesa zabehať alebo sa len tak poprechádzať po čerstvom vzduchu?

Škola bez problémov so slovenským jazykom

Pokiaľ ste už rodičmi malých drobcov, v obci môžete rovno zabezpečiť aj materskú školu. Ak si myslíte, že do spomínanej škôlky chodí aj množstvo slovenských detí, myslíte úplne správne. Takmer polovica detí sú Slováci. Ak máte doma už školákov, prvú a druhú triedu ZŠ nájdete v obci Berg, kam deti vozí pravidelne školský autobus. Tretí a štvrtý ročník navštevujú deti priamo vo Wolfsthale. Keď deti prestupujú na druhý stupeň, rodičia môžu deťom zabezpečiť školu v Hainburgu, Bruck an der Leitha či v ďalších okolitých dedinách.

O rodinné výlety v okolí Wolfsthalu nie je núdza

Čo sa týka športových aktivít, cyklisti tu majú v pohraničných obciach hotový raj. Je tu vybudovaná cyklistická trasa, ktorá vedie z Petržalky cez dedinky Wolftshal, Hainburg, Stopfenreuth, Engelhartstetten, Schlosshof až po mestské časti Bratislavy – Devínska Nová Ves, Devín, Karlova Ves, Staré mesto a späť do Petržalky.

Detské ihrisko pri rodinných domoch vo Wolfshtaly

Ak nie ste zrovna športový typ, ale zbožňujete zvieratá, neďaleko Wolfsthalu nájdete ranč, kde si môžete zajazdiť na koňoch. A ak ste gastronomickými gurmánmi, na svoje si prídete v miestnej výbornej reštaurácii s malým penziónom.

Doprava je bez problémov

Každý vodič má zmapované, ktorým trasám sa najmä v dopravných zápchach radšej vyhnúť. No v rámci Bratislavy a okolia je to nie vždy možné. Keď odbije tretia-štvrtá hodina, do Senca, Dunajskej Lužnej, či do Záhorskej Bystrice radšej necestujte. V rakúskych dedinkách za hranicami v smere na Wolfshal či Hainburg an der Donau kolóny takmer nikdy nehrozia. Domov sa z Bratislavy dostanete hladko bez dlhého čakania v kolónach, a ak sa vám nechce jazdiť autom, jednoducho nasadnete na slovenskú autobusovú linku 901, ktorá je zabezpečená Dopravným podnikom Bratislava, a dostanete sa z Mlynských Nív cez Most SNP a Einsteinovu ulicu až do Rakúska. V súčasnosti už autobus premáva aj do mesta Hainburg an der Donau, avšak týmto spojom sa môžete odviesť až do neďalekej Viedne.

Rodinné domy Wolfsthal

Nemajte obavy a zalovte v ponukách nehnuteľností v Rakúsku. Napríklad rakúsky Wolfsthal môže byť pre vás tým správnym rozhodnutím. Ak hľadáte spoľahlivé bývanie, CJUB Reality majú pre vás ponuku, z ktorej si vyberiete. Môžete sa na nás kedykoľvek obrátiť.

Mám záujem o viac informácií