Bývanie v Rakúsku? Takto to hodnotia slováci žijúci hneď za hranicou!

Šťastná rodina v Rakúsku

Poznáte vo svojom okolí niekoho, kto býva v Rakúsku? Na konkrétne a autentické pohľady sme sa opýtali miestnych Slovákov, ktorí žijú u rakúskych susedov v Hainburgu, Kittsse či v malebnej dedinke Wolfsthal, ktorá je od Bratislavy vzdialená iba 5 kilometrov. Každý z opýtaných respondentov odpovedal v rámci ankety po svojom, avšak na všetkých sme si všimli rovnakú spokojnosť a vyrovnanosť.

Monika (35), Wolfsthal

Bývame tu už 5 rokov. Na začiatku to bol dôvod výhodného financovania nehnuteľnosti, pekné prostredie, veľmi dobrá dostupnosť do Bratislavy, keďže sme z Wolfsthalu. Časom s rozrastaním rodiny k tomu pribudla možnosť umiestnenia deti do škôlky. Keďže tu máme trvalý pobyt, deti nám automaticky od 3 rokov zobrali do škôlky. Je tu veľmi pekné a čisté prostredie na voľnočasové aktivity pre deti, radi sa tu chodíme bicyklovať. A v neposlednom rade je to jazyková výhoda pre deti a možnosť tu navštevovať neskôr školu.

Andrea (42), Hainburg an der Donau

Ja som sa sem vydala, takže moje rozhodnutie ísť bývať do AT bolo viac menej dané, nakoľko manžel má prácu vo Viedni a celá jeho rodina pochádza z Hainburgu. Bývam tu už od 2007 a v 2013 sme si postavili vlastný dom. Momentálne som na materskej dovolenke s dvoma deťmi a vedieme tu kľudný a veľmi spokojný život. Do Bratislavy by som sa asi veľmi nevracala, aj keď som tam vyrástla v rodinnom dome vo Vrakuni, ale je to tam také uponáhľané, každodenné zápchy… To sa tu s týmto našim životom nedá porovnať! A už ani nehovoriac o tom, že s dvomi malými deťmi, keď tu mám les od domu vzdialený na 500m a nemocnicu tak isto pod rukou, by som nemenila za nič na svete. Ak nám chýba ruch, nočný život, kino, vyberieme sa jednoducho do BA (trebárs aj MHD) alebo do Viedne!

Šťastná rodina na bicykloch býva v Rakúsku

Miloš (41), Wolfsthal

My bývame vo Wolfsthali a je nám tu super. Každý si tu nájdeme to, čo nás baví. Manželka s dcérou a kamoškami tu majú na okolí veľa možností na prechádzky s kočíkom a ja s kamošmi chodím takmer každý víkend, keď vyjde počasie, na bicykel. A keďže žijem športom, som rád, že hneď na blízku mám tenisové kurty, kde si pravidelne chodím zapinkať. Je to pre nás paráda! A večer sa často stretneme v miestnej reštaurácii, kde výborne varia a majú tam aj skvelé pivo

Elena (62), Hainburg an der Donau

Žijeme tu už roky a čo veľmi oceňujem, okrem príjemného prostredia, je to, že sa tu dajú kúpiť naozaj kvalitné výrobky. Napríklad pracie prášky, tie mám všetky vyskúšané Keď vešiam prádlo, celá záhrada rozvoniava, prádlo je krásne biele. Aj šunky či syry sú veľmi chutné. No a tu za rohom mám les, často beriem nášho psa na prechádzky, to je naše!

Patrik (21), Wolfsthal

Vo Wolfsthale bývam s rodičmi, ale dochádzam do Bratislavy do školy, keďže tam chodím na vysokú. S dopravou nemám problém, chodí tu autobus a cesta mi trvá 10 minút na Einsteinovu ulicu. Chodievam sa aj zabaviť do Blavy a večer sa v pohode dostanem domov. S frajerkou a kamarátmi chodíme aj do Viedne, keď mi otec požičia auto, alebo do Parndorfu zbehneme na nákupy, všetko je to tu blízko.

Tamara (40), Wolfsthal

My s deťmi často bicyklujeme. Naša obvyklá trasa je z Wolfsthalu do Hainburgu, kam chodíme na výbornú zmrzlinu. Aj keď sa deťom od televízie niekedy nechce, keď doma padne slovo zmrzka, okamžite sú pripravení Pri Dunaji sa ešte zastavíme popozerať lode alebo sa zahráme na ihrisku.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o bývaní v Rakúsku, napíšte nám, alebo zavolajte na 0917 959 455. Radi vám zodpovieme všetky otázky týkajúce sa bývania v Rakúsku.