Leto v Rakúsku? Nenechajte si ujsť toto!

Slováci žijúci v Rakúsku si prídu na svoje aj cez letné prázdniny, kedy je v pohraničných dedinkách u našich rakúskych susedov skutočne rušno. Kultúrnych podujatí a možností zábavy pre deti je tu viac ako dosť. Ak sa rozhodujete, že svoj nový domov presuniete napríklad do sympatickej dedinky Wolfsthal, my vám prinášame ponuku na bývanie v krásnych novostavbách prostredníctvom CJUB reality a zároveň vám dávame do pozornosti tipy na skvelú letnú zábavu v blízkosti spomínanej malebnej dedinky. Prezradíme vám tiež, čo najradšej robí náš známy herec René Štúr, ktorý si pre svoj domov s rodinou vybral taktiež Rakúsko.

Letecký deň v Hundsheim

Hneď v prvý augustový víkend si prídu na svoje milovníci lietadiel, keďže v blízkej dedinke Hundsheim kúsok od Wolfsthalu bude prebiehať letecký deň. V sobotu sa môžu návštevníci tešiť na slávnostné odovzdávanie cien World Cup a nasledovať budú hudobné predstavenia a nočná letecká šou.

Plavecký kurz pre deti

V letných horúčavách určite príde vhod napríklad plavecký kurz pre deti (od štyroch do siedmych rokov), na ktorý môžete svoje ratolesti prihlásiť len 7 kilometrov od dedinky Wolfsthal (v dedine Bad Deutsch Altenburg). Ak máte náladu na hudobné vyžitie, každú nedeľu od 15.00 – 17.00 si môžete vychutnať miestne koncerty a ak vyhľadávate skôr filmové či divadelné predstavenia, pár minút od Wolfsthalu, konkrétne v dedinke Hainburg an der Donau si môžete užiť letné kino a v dedinke Bad Deutsch Altenburg zase letné divadlo. Tu sa môžete v prvú augustovú nedeľu zastaviť aj na Viva Musica! Festival Grand Prix koncerte, čo určite bude stáť za to!

Blší trh v Bad Deutsch Altenburg

Nedeľné dopoludnia môžete stráviť na „blšáku“ resp. bazári, ktorý sa koná každú nedeľu od ôsmej rána do obeda do 12tej taktiež v spomínanej dedinke Bad Deutsch Altenburg. Nájdete tam skutočne široký sortiment vecí, takže oplatí sa prísť a pohrabať sa v ponuke. A ak budete mať cestu okolo dedinky Bruck an der Leitha, dňa 12.8. sa tam chystá veľká „Lake Show“ a teda veľa hudby, jedla, pitia a zábavy.

Aj náš skvelý herec René Štúr si vybral za svoj domov jednu z rakúskych dediniek neďaleko Wolfsthalu. Ako nám spomenul v rozhovore, postupom času sa s rodinou radi zapoja aj do kultúrneho programu v pohraničných obciach, keďže dcérku chcú pomaly učiť kultúre. „Amelie je ešte malinká na kultúrny program, má svoj režim, ale vychutnávame si výlety do lesa, kde si dcérka dobre pospí“, povedal René, ktorý má ku kultúre vzhľadom na svoje povolanie veľmi blízko. Avšak on nám povedal iné výhody, ktoré ocenil pri bývaní u rakúskych susedov. „Už keď sme sa sťahovali, všetko vybavovanie išlo hladko a promptne. Čo ma na bývaní v Rakúsku veľmi teší je, že aj keď chodím do Bratislavy každý deň, som takmer hneď na obchvate a zápchy nepoznám,“ povedal na margo bývania v Rakúsku René.

Každý, kto sa presťahuje do Rakúska si už sám vyberie, ako využije svoj voľný čas. V každom prípade je tu na výber množstvo zábavy, festivalov, športových aktivít či vyžitia pre deti. Je už len na vás, ako si spríjemníte čas, či už v lete alebo v zime.

Aktuálnu ponuku krásnych radových domov v dedinke Wolfsthal si pozrite na našej stránke. Posledné 2 na predaj!